Американската полиция е вдигната под тревога след бягството на двама убийци от строго охраняван затвор в щата Ню Йорк, съобщава АП.
48-годишният Ричард Мат и 34-годишният Дейвид Суит бяха описани пред Си Ен Ен от губернатора на щата Андрю Куомо като опасни индивиди. Те са използвали електрически инструменти, за да избягат. След това са поръсили сол, за да объркат кучетата на охраната.
В продължение на седмици двамата старателно подготвяли своето бягство от разположения близо до канадската граница затвор Клинтън в гр. Данемора, уточнява Ей Би Си.