Отидете към основна версия

2 671 0

Спипаха наркодилърите Вожда, Локо и Косата

  • наркодилърите-
  • вожда-
  • локо-
  • косата

Столични антимафиоти неутрализираха престъпна група, разпространявала наркотици на територията на София.Спецакцията е проведена под ръководството на Специализираната прокуратура.

Дилърите основно са разпространявали  марихуана, на територията на София. Задържан е ръководителят – П.С. /25 г./,  с прякори Божура и Косата. Антимафиотите попаднали и на двама участници, осъществявали директните продажби на наркотици – Б. С. /23 г./, с прякори Вожда и Бонго и Н.В. /19 г./ - Локо.

Непосредствено след продажба в полезрението на спецполицаите попаднали и клиентите  - А.Г./21 г./, и  17–годишен, криминално проявени за притежание на наркотици. И петимата мъже са от София.

В хода на разследването са претърсени обитаваните от задържаните жилища. Там са намерени наркотични вещества, мобилни телефони, SIM-карти, пари и фалшиви документи. Експертизи ще установяват вида и точното количество на иззетата дрога.

Образувано е досъдебно производство за престъпление по чл. 321, във връзка с чл. 354а от Наказателния кодекс.
Косата е криминално проявен за притежание и разпространение на наркотични вещества и за управление на моторни превозни средства след употреба на алкохол,  Вожда  и Локо–за притежание на наркотици. На тримата са повдигнати обвинения и са задържани с прокурорско постановление за 72 часа.
Действията по разследването продължават.

Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.

Свързани новини