Певецът Георги Христов получи благодарствено писмо от Сдружението с нестопанска цел на хора с увреждания „Надежда за достоен живот” за това, че даде възможност на 50 негови членове да присъстват безвъзмездно на концерта му в Пловдив вчера. Той пя на Лятна сцена „Орфей”.
„Думите са бледи и безсилни да изразят чувствата ни на благодарност за милия жест, че ни предоставихте възможност да зарадваме нашите членове с прекрасното Ви изкуство и неостаряващите Ви хитове, които топлят сърцата на млади и стари!” – се казва в писмото.
С бутиковия си концерт под тепетата Георги Христов екзалтира своите почитатели, които го посрещнаха и изпратиха на крака, аплодираха бурно всяко негово изпълнение и го извикаха многократно на бис!
Последният самостоятелен концерт на Георги Христов в Пловдив бе през 2008г. в Античния театър. Изпълнителят е известен с това, че прави малко концерти, но на изключително ниво. През 2012г. той изнесе рецитал като специален гост и единствен представител на България на концерта "Една италианска нощ в Пловдив" по покана на Италианския културен институт - София и под патронажа на Италианското посолство у нас.
Вчерашният концерт е вторият от Националното турне на певеца. Следващият е в Бургас - на 9 юли, в Летния театър. Галаконцертът в София е на 26 ноември в зала 1 на НДК.