Наблюдаващите небето в неделя вечер, ако са имали достатъчно късмет да е ясно, са станали свидетели на „кървавата луна“ - лунно затъмнение, след което спътникът остава червеникав в продължение на няколко часа. "Кървава луна" не се наблюдава за пръв път от повърхността на земята. Този път интересното е, че само тези, които внимателно наблюдаваха това явление, можеха да видят, че метеор удари Луната по време на "окървавяването" ѝ .
Метеорният удар е видян от много наблюдатели, дори и от тези, които са оборудвани с аматьорско оборудване, но не са сигурни дали краткият светлинен проблясък, който забелязват, е нещо случило се на Земята или чак на повърхността на Луната. Затова те провериха заснети видео клипове от две различни точки на света.
Едно от видеата е било заснето в Мароко, а другото от Калифорния. Всички били изненадани да видят един и същ блясък на двата записа, което означава, че "нещо се е случило" на Луната. Новината за първи път беше публикувана на сайта Reddit, чийто потребител съобщи, че е видял „малка светкавица на Луната“ и побърза да провери дали някой друг го е видял. Подобни наблюдения бяха забелязани от наблюдаващите в Мароко, а обсерваторията Грифит в Лос Анджелис също докладва за сблъсъка.