Момче с дълбоки изгаряния, 6-ма ранени в катастрофи и 8 пострадали при побои са постъпили в последното денонощие в УМБАЛСМ "Пирогов", съобщиха от болницата.
А.В. с 50% дълбоки изгаряния, с опасност за живота, е приет в реанимацията на секцията по изгаряне и пластична хирургия. Пострадали са ръцете и краката му, лицето и гърдите. Пострадал е при пожар на бул. "Патриарх Евтимий", в столицата.
В спешното консултативно отделение е оказана медицинска помощ на 8 пациенти, пострадали при побои в различни столични квартали. Те са с контузии и охлузвания. Всички са освободени за домашно лечение.
6 души, ранени в катастрофи са потърсили помощ в спешните кабинети. С опасност за живота е приет Н.Н. на 60 г. Той е катастрофирал с мотор и има контузия на мозъка и счупване на базата на черепа.