Отидете към основна версия

2 332 23

А оттук накъде

  • гонзо-
  • бфс-
  • президент-
  • футбол-
  • димитър бербатов

Грандиозна промяна обаче не може да се очаква и нямаше да има, който и да беше спечелил изборите

Снимка: Фейсбук
ФАКТИ публикува мнения с широк спектър от гледни точки, за да насърчава конструктивни дебати.

Георги Иванов – Гонзо спечели безапелационно извънредния изборен конгрес за президент на БФС с 235 от 469 гласа. Хубаво е да се обясни защо се стигна дотук, след като футболните фенове очакваха безпроблемна победа на Димитър Бербатов. Всички участници на конгреса бяха единодушни, че изборът е бил честен и нередности не са забелязани.

Това коментира във "Фейсбук" Виктор Кирков.

Най-лесно е да се каже, че Иванов получи подкрепата на политиците и на структурите на футболната централа, което е факт, но истината е, че вотът беше анонимен и всеки можеше да гласува по съвест. Защо в такъв случай делегатите предпочетоха Гонзо пред Бербатов! Истината е проста.

В последните 2 години новият президент на БФС работеше, докато опонентът му само критикуваше.

В интервю след конгреса Бербатов каза, че не намира грешки в начина, по който с екипа му направиха своята кампания, затова аз ще упомена няколко от тях:

1. Грешен избор на лидер. Ако за президент се беше кандидатирал Стилян Петров, екипът им щеше да спечели и срещу Боби Михайлов на предишния конгрес, и вчера;

2. Безумна пародия на изборен конгрес, който си организираха сами в НДК, и след който голяма част от подкрепящите ги клубове бяха изключени от БФС и загубиха право на глас, макар по-късно отново да бяха приети за временни членове;

3. Липса на експертиза. Подходиха високомерно и не потърсиха мнение от хора с повече знания и опит. За 1 месец екипът на Георги Градев разписа по-качествена програма, отколкото този на Бербатов за 3 години.

Отново обаче ще отбележа, че вчерашният конгрес се проведе единствено благодарение на екипа на Бербатов и трябва да се отдаде дължимото на тези хора, които заложиха репутацията си и инвестираха много време.

Какво следва оттук нататък.

Георги Иванов прие помощ от политическите партии и те получиха своето присъствие в изпълнителния комитет на асоциацията. Политиците обаче при всички положения щяха да получат влияние с парите, които се очаква да предоставят на БФС. Партиите като цяло са по-малкият проблем. По-големият е влиянието на клубовете. Иванов не включи в своя изпълком клубни президенти, но това не означава, че ще бъдат прекратени автоматично всички зависимости, които действат в момента. Гонзо ще трябва да предприеме действия, които няма да се харесат на много хора и нищо чудно скоро след това да понесе репутационни щети.

Много хора подценяват Борислав Михайлов, заради лошите резултати и заради публичните му изяви в нетрезво състояние. Истината е, че

бившият президент не е глупав и има достатъчно опит и познания.

Той обаче беше обсебил властта и не даваше никаква свобода на действие на по-знаещите и по-можещите от него. Беше се обградил с хора, които използваха футболния съюз като дойна крава. Беше влязъл и в зависимости, от които няма излизане.

Георги Иванов – Гонзо обеща честност и независимост. Ако спази обещанието си и от месец юни (както сам сподели) заложи на експертен екип, който има свобода сам да взима решенията, може и да се очакват по-добри резултати.

Грандиозна промяна обаче не може да се очаква и нямаше да има, който и да беше спечелил изборите.

Причината е ясна за всеки, който е гледал прякото излъчване на конгреса – нивото на управленците във футболните клубове. Няма как да промениш една система от върха, ако целите основи са прогнили.

Поставете оценка:
Оценка 2.6 от 14 гласа.

Свързани новини