Отидете към основна версия

886 1

БФС със сериозно наказание за Левски

  • левски-
  • бфс-
  • наказание-
  • литекс

2 мача без публика след грозните сцени в Ловеч

Снимка: БТА

Левски отнесе сурово наказание заради поведението на феновете си след загубата с 0:3 от Литекс. Както е известно, ултраси от агитката на "сините" се сбиха с полицаи в Ловеч, като налагаха униформените с патерици, хвърляха седалки и бутилки по тях. Заради грозни инцидент и непристойното поведение на феновете си клубът от "Герена" отново пострада.   На днешното си заседание Дисциплинарната комисия към БФС наказа Левски за 2 мача без публика - домакинствата на Черно море този петък и на Славия в 8-ия кръг, както и наложи обща глоба в размер на 9000 лева. Освен това "сините" са задължени да възстановят щетите на Градския стадион в Ловеч.   Припомняме, че Левски вече имаше мач без публика този сезон - домакинството на "Ботев" (Пловдив), спечелено с 2:1 след гола на Луис Педро в 93-ата минута.   Решението на Дисциплинарната комисия:   * За хвърлени предмети на основание чл.37, ал.1, т. 4, б. А –предложение 2- ДК наказва ПФК"Левски"  с имуществена санкция в размер на 2000лева. * За нерегламентирано използване на пиротехнически изделия, на основание чл.37, ал.1, т.22 – ДК наказва  ПФК"Левски"с имуществена санкция в размер на 2000 лева.   * За нанесен удар на служебно лице, на основание чл.37, ал.1, т.7, буква б/ и във връзка с чл. 16, ал. 2, ДК налага наказание на ПФК ”Левски” София - лишаване от домакинство за 2 срещи иимуществена санкция в размер на 5000 лева. За нанесени сериозни щети на градски стадион Ловеч на основание чл.37, ал.1, т.21 наказанието „лишаване от домакинство” се заменя със забрана за игра пред публика.   * ДК задължава ПФК „Левски” да възстанови щетите нанесени от феновете им на стадион „Градски” гр. Ловеч съобразно чл. 38 от ДП.

Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.

Свързани новини