Лудогорец изтегли корав съперник за 1/16 финалите в турнира за Купата на България, след като стана ясно, че "орлите" ще гостуват на Ботев Враца. Както е известно, актуален носител на Купата на България е Лудогорец. През изминалия сезон "орлите" направиха требъл, след като станаха шампиони, а след това вдигнаха купата и суперкупата на България. Това бе второ постижение за разградчани, които направиха същото и през 2012 година.
Левски ще трябва да гостува на Спартак Варна, ЦСКА на Монтана, Ботев на Локо Мездра, а Литекс на Пирин Благоевград.
Победителите се излъчват в елиминация от една среща. Мачовете са на 23, 24 и 25 септември. При равенство в редовното време се играят две продължения и евентуално дузпи. Домакинско предимство ще имат по-нископоставените отбори. В урните влязоха 12-е отбора от "А" група, 16-е състава от "Б" група и 4 аматьорски отбора, излъчени от предварителната фаза на турнира.В първа урна попаднаха елитните клубове и победителите от четирите зони на аматьорския футбол, а във втората урна бяха тимовете от втория ешалон.
Ето и всички двойки: Пирин Благоевград - Литекс Пирин Разлог - Локомотив София Дунав Русе - Раковски 2011 Созопол - Черно море ПФК Бургас - Берое Локомотив Мездра - Ботев Пловдив Ботев Враца - Лудогорец Победител зона "Северозапад" - Локомотив Горна Оряховица Спартак Варна - Левски Черноморец - Славия Атлетик Куклен - Банско Ботев Гълъбово - Марек Септември Симитли - Хасково Верея - Локомотив Пловдив Победител зона "Югозапад" - Добруджа Монтана - ЦСКА