Тайбе Юсеин донесе първи медал за България от световното първенство в Ташкент.
Националната ни състезателка по борба се окичи с бронз, след като в малкия финал при 60-килограмовите разгроми шведката Йоана Мадсон с 6:0. Тайбе Юсеин успя да вземе реванш от шведката за загубата на Европейското първенство по-рано през годината.
На финала Сухее Церенчилмед от Монголия победи убедително Раткевич с 12:3 точки и спечели златния медал в тази категория.
Другата българка, която излезе на тепиха днес - Евелина Николова, претърпя поражение още на старта в категория до 55 килограма след туш от Залина Сидакова. Представителката на Беларус загуби още в следващата си схватка и не успя да изтегли Николова до репешажите.
Утре на тепиха излизат Мими Христова (53 кг) и Станка Златева (75 кг), съобщиха от пресцентъра на федерацията ни по борба.