Станка Златева отпадна на четвъртфиналите на световното първенство по борба в Ташкент. Българската състезателка загуби драматично от монголката Бурмаа Очирбат с 3:6 в категория до 75 кг.
Минута преди края Златева водеше с 3:0, но допусна обрат едва три секунди преди края и загуби двубоя. Независимо от загубата българката все още има шанс за медал от световното първенство. Сега тя трябва да се надява Очирбат да си пробие път до финала, за да изтегли Златева до репешажите за бронза.
По идентичен начин се разви схватката на Мими Христова срещу Лисет Антес от Еквадор до 58 кг също в четвъртфиналната фаза. Българката имаше аванс от 8:6, но допусна грешка и при контраатаката беше туширана малко преди края.
Вчера Тайбе Юсеин донесе първи медал на България от световното първенство, печелейки бронз в категория до 60 кг. Българката се окичи с медала след като победи Йоана Мадсон в малкия финал.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА