Румънският Стяуа и българският Лудогорец са в люта битка за подписа на национала на северната ни съседка Чиприан Марика, твърдят местните издания. Босът на Стяуа Джиджи Бекали се е обадил на 30-годишния нападател и му отправил своята оферта, но същото са сторили и от Лудогорец.
Ексцентричният президент на Стяуа е предложил договор до лятото на 2016 година с опции за удължаване при класиране за Шампионската лига. Бекали обещал титулярно място за Марика, с което той ще си спечели място в националния отбор на Румъния за Евро 2016.
От Лудогорец са предложили същия договор на Марика, като се очаква за трансфера да помогне румънската колония в тима – Козмин Моци, Андрей Препелица и Клаудиу Кешеру.
Чиприан Марика е свободен агент от една седмица, след като разтрогна договора си с турския Коняспор. Той има 70 мача и 25 гола за националния отбор на Румъния.