Българин блести в италианското първенство

• италия-
  • дженоа-
  • сасуоло

Българският нападател донесе победата на своя отбор

Българският нападател Андрей Гълъбинов донесе изключително важна победа на своя отбор в битката за оцеляване в италианското първенство. Дженоа победи у дома Сасуоло с 1:0.

29-годишният българин вкара единствения гол в двубоя, игран на „Луиджи Ферарис”. Той се разписа с глава десет минути преди края на редовното време след подаване на Давиде Бираски.

Гълъбинов влезе като резерва в 56-ата минута, заменяйки Горан Пандев. Това бе трети гол за него от началото на сезона в калчото. Дженоа записа едва пета победа от началото на кампанията и се отдалечи на шест точки от зоната на изпадащите.

По-рано днес Торино победи Болоня с 3:0 в ранния двубой от 20-ия кръг на Серия А. Това бе първи официален двубой за новия наставник на „биковете” Валтер Мадзари, който замени уволнения Синиша Михайлович.