• калчо

Лацио е най-резултатният отбор в Италия

„Орлите” летят високо в калчото - 1
Снимка: БТА/ XINHUA

Римският Лацио окупира третото място във временното класиране на италианското футболно първенство. „Орлите” победиха у дома Удинезе с 3:0 в отложена среща от калчото.

Домакините получиха подарък на „Олимпико” в 22-ата минута, когато Самир от тима на „бианконерите” си отбеляза автогол след остро центриране от фланга. Още във втората минута на второто полувреме Нани удвои след скоростна контраатака.

Три минути преди края на редовното време Фелипе Андерсон оформи крайния резултат след светкавична контраатака, хванала неподготвена защитата на Удинезе. Лацио е най-резултатният отбор през този сезон в Италия.

„Орлите” записаха четвърта победа в последните си пет мача от Серия А. Лацио е на трето място с актив от 46 точки – с осем по-малко от лидера Наполи и с три повече от четвъртия Интер. Целта на Лацио през този сезон е класиране в четворката, което ще осигури участие на отбора в Шампионската лига през следващия сезон.