Знаменит обрат прати Белгия на четвъртфинал

• световно първенство-
  • харагучи-
  • инуй-
  • шадли

Япония водеше с 2:0 до средата на второто полувреме, но европейците успяха да обърнат резултата

Белгия е на четвъртфинал срещу Бразилия, след като възкръсна от 0:2 в невероятна драма срещу Япония в осминафинала на световното в Русия. След монотонно първо полувреме второто се превърна в истинско шоу, украсено с 5 красиви гола. Храбрите самураи бяха на косъм от сензацията, но опитът и класата на белгийците си казаха тежката дума.

Червените дяволи нападаха повече, но японците се бранеха организирано и нанесоха своя удар в първите минути след почивката. В 48-та минута при светкавична контра Шибасаки хвърли ювелирен извеждащ пас на Харагучи, който стреля покрай Тибо Куртоа за 1:0.

Еден Азар разтресе страничната греда, но само мигове по-късно Хинуи прати Белгия в нокдаун със страхотен далечен шут, който свари неподготвен вратаря на белгийците.

Червените дяволи не се отказаха и започнаха да нападат още по-настървено. Това даде резултат и в 69-ата минута Ян Вертонген намали разликата. Защитникът вкара уникален гол, след като посрещна една изсипана топка и с глава прехвърли вратаря на Япония.

Фелаини изравни в 74-та също с глава след центриране отляво на Азар. Японците също не се предадоха и организираха няколко опасни атаки към вратата на Куртоа.

Мачът вървеше към продължения, когато в последната минута на добавеното време Белгия организира страхотна контраатака и Шадли донесе победата на червените дяволи.