ТЕМА: Световно по футбол
Факти, новини, статии - Да извадим фактите наяве

Мартинес: Кошмарът се превърна в сън

"Такъв мач може да има само на Световно първенство", заяви селекционерът на Белгия

Публикувана: 3 Юли, 2018 13:27
1 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 825

Селекционерът на Белгия Роберто Мартинес преживя цялата палитра от футболни емоции по време на инфарктния мач с Япония от осминафиналите. “Червените дяволи” отстъпваха с 0:2, но стигнаха до знаменит обрат с 3:2 в последните двадесет минути на двубоя и в четвъртфиналите ще се изправи срещу Бразилия. Така за първи път отбор, който отстъпва с два гола, успява да спечели мач от елиминациите на световно първенство след 1970 година, когато Германия побеждава Англия с 3:2.

“Това може да се случи само на Световно първенство. Кошмарът се превърна в сън. Доволен от характера на момчетата, които се бориха до края. Тази победа е за цяла Белгия. Резервите се включиха отлично. Япония също игра страхотно, бяха много опасни на контраатаки, а на моменти действаха хирургично”, коментира още 44-годишният испански селекционер.