• стивън джерард-
  • рейнджърс-
  • абърдийн

Джерард не успя да изведе Рейнджърс до победа срещу Абърдийн

Стивън Джерард не успя да запише победа в първия си официален мач начело на Рейнджърс в шотландската Висша лига. "Сините", водени от новия си английски мениджър, завършиха наравно 1:1 като гости срещу Абърдийн.

В 12-ата минута Алфредо Морелос беше изгонен с червен картон и остави гостите с човек по-малко на терена. Това не попречи на Рейнджърс да поведе в резултата с гол от дузпа на Джеймс Тавърниър след точно половин час игра.

Брус Андерсън изравни за "доновете" в третата минута на добавеното време на стадион "Питъдри".

"Бяхме великолепни. Играхме много добре с 11 човека и още по-добре с 10. Абърдийн нямаше идея срещу нас. За 93 минути бяхме перфектни", заяви Джерард, който пое гранда от Глазгоу през лятото на 2018 година.