Златен медал за България в Минск (ВИДЕО)

• българия-
  • успех-
  • станимира петрова

Това е второ злато за страната ни от Европейските игри в Минск

България има втори златен медал от Европейските игри в Минск. Станимира Петрова спечели финала в категория до 57 килограма на боксовия турнир и постигна нов голям успех в кариерата си. Световната шампионка от 2014-а се справи срещу ирландката Михаела Уолш и след 4:1 съдийски гласа си спечели златото.

Станимира проведе в боя стратегически, като не остави особени шансове на съперницата си. Така 28-годишната боксьорка от Асеновград заслужено добави още едно към огромните си постижения - след световната и двете си европейски титли.

Припомняме, че до момента България е с два златни медала от Европейските игри в Минск. На 23 юни Мария Оряшкова триумфира в категория до 80 кг на самбото след като на финала надделя над рускинята Жанара Кусанова.

Днес за златото излиза и Даниел Асенов. БГ Тайсъна се изправя на финала срещу испанеца Габриел Ескобар. Турнирът при мъжете в Минск е със статут на европейско първенство.