• евро 2020-
  • квалификации-
  • лошо за българия

Халфът на Ювентус Миралем Пянич отбеляза два гола

Снощи в Сараево отборът на Босна и Херцеговина разби Финландия с 4:1 в квалификация за Евро 2020 от група J. Този резултат може да се окаже не добър и да обърка сметките на българския национален отбор, който се надява да играе на плейофите за класиране от квотата от Лигата на нациите.

За нашия състав е важно финландците да се класират през евроквалификациите, което ще освободи място на националния ни отбор да участва в плейофите.

Скандинавците запазват второто си място в групата, но вече имат едва 2 точки аванс пред Миралем Пянич и компания. До края на битката остават три кръга, a Босна има по-добри показатели в директните срещи, защото по-рано през кампанията загуби във Финландия само с 0:2.

Футболистите на Роберт Просинечки не дадоха шанс на съперника. Изет Хайрович вкара за 1:0 в 29-ата минута, а осем по-късно Миралем Пянич вкара от дузпа за 2:0. В 58-ата полузащитникът на Ювентус вкара още един гол и направи резултата 3:0. в 73-ата се разписа и Армин Ходжич за 4:0. Финландците вкараха почетното си попадение чрез Йоел Похянпало в 79-ата минута.