• критики-
  • джокович-
  • дисквалификация

"Той не удари нарочно лайнсмена", смята Пабло Кареньо-Буста

Пабло Кареньо-Буста, съперникът на Новак Джокович от скандалния мач снощи, коментира ситуацията. Световният №1 беше изхвърлен от US Open, след като удари с топка в главата една от съдийките на линията.

"Не видях момента, в който Новак изпрати топката. Гледах към треньора ми и се радвах на пробива“, заяви испанецът.

„Когато се обърнах, видях съдията да лежи на корта и бях потресен. Това беше труден момент и за мен. Бях в шок. Опитвах се да остана концентриран, в случай, че мачът продължи. Всичко продължи 10 или 15 минути“, добави Кареньо-Буста.

„Не мисля, че постъпката на Новак беше преднамерена. Просто такъв беше моментът, аз направих брейк и Новак реагира. Новак не е искал да уцели в главата съдията. Реферите и супервайзърът постъпиха правилно, но това не беше лесно решение за никого. Новак ще обясни ситуацията. Това е тежък момент и за него.

Той е прекрасен играч и човек. Знам, че не е искал да се случи така. И на мен не ми се искаше по този начин да стигна до четвъртфиналите", завърши испанският тенисист.

Мачът снощи беше прекратен при резултат 6:5 за Кареньо-Буста, който тъкмо бе направил пробив при подаване на Джокович.