• световни квалификации-
  • нидерландия-
  • катар 2022

Турция и Украйна отиват на баражите

След последните мачове от европейските квалификации за Световното първенство в Катар 2022 са известни десетте национални отбора, които директно си осигуриха билет за Мондиал.

Това са Нидерландия, Сърбия, Швейцария, Испания, Англия, Франция, Белгия, Дания, Хърватия и Германия, докато Турция и Украйна си осигуриха място в плейофите заедно със Северна Македония и още девет национални отбора (Португалия, Шотландия, Италия, Русия, Полша, Швеция, Уелс, Чехия и Австрия).

Снощи Нидерландците не впечатлиха в Ротердам, но стигнаха до победа с 2:0 над Норвегия, благодарение на голове на Стивън Бергвайн в 84-ата минута и Мемфис Депай в 91-ата минута. Този резултат който ги изведе до Мондиала и в същото време извади норвежците от играта, тъй като Турция стигна до победа с 2:1 срещу Черна гора за второто място в група G.

Франция победи Финландия с 2:0 като гост, за да осигури Украйна да бъде последният класирал се в плейофите след победата им с 2:0 като гост над Босна и Херцеговина.