ЦСКА (Москва) изявява голям интерес към бившия бразилски нападател на Левски Жоао Жоазиньо, твърди вестник "Известия”.
Според изданието ЦСКА е готов да заплати трансферна сума на стойност 12 милиона евро за правата на играча.
"Жоазиньо е много добър футболист, който притежава прекрасна скорост, дрибъл и движение по терена. Той е един от лидерите на отбора на Краснодар, който играе на високо ниво. Бразилецът създаваше много проблеми на всички водещи клубове в руската първа дивизия, включително и на "армейците". В ЦСКА играят много футболисти от най-висока класа, но някои от тях само могат да завиждат на таланта на Жоазиньо", заяви треньорът и президент на ЦСКА (Москва) - Александър Тарханов.
Жоазиньо беше привлечен в Левски през 2007 година с трансфер от Португеза. Той игра успешно за "сините" и през 2011 премина в отбора от Краснодар, за който игра 74 мача във всички турнири. В тях той вкара 11 гола и подаде за още 28. Бразилецът има договор с Краснодар до края на 2015 година, допълва sportal.bg
Преди няколко седмици шампионът на Русия закупи играч номер едно на България за 2012 година Георги Миланов за над 3,5 милиона евро.