Франция започна ударно защитата на титлата си в Катар

• франция-
  • австралия-
  • катар 2022

„Петлите“ обаче дадоха свидна жертва в отбраната

Франция разгроми с 4:1 отбора на Австралия в първия си мач след спечелената световна титла в Русия отпреди 4 години, но междувременно даде свидна жертва в лицето на Люка Ернандез.

Бранителят на Байерн Мюнхен се контузи в наглед безобидна ситуация, опитвайки се да блокира центрирането на Матю Леки за гола на Крейг Гудуин в 9'. Ернандез се хвана за левия крак без да има съприкосновение със съперника, което обичайно е много лоша новина. Ще изчакаме все пак медицинските прегледи, за да разберем какво е състоянието му и колко време ще отсъства от терените.

Преднината на „кенгурата“ междувременно оцеля само двайсетина минути, защото Адриен Рабио изравни резултата след изстрел с глава, а след това асистира на Оливие Жиру за пълния обрат.

Таранът на Милан официално изравни Тиери Анри на върха в голмайсторската надпревара в историята на френския национален тим с второто си попадение след почивката. Той се озова на върха на центриране на Килиан Мбапе и така вече има 51 гола за родината си.