• баскетбол-
  • сакраменто-
  • спорт-
  • нба

Най-полезният играч в Евролигата помогна на своя Сакраменто Кингс да направи солиден старт на новия сезон в най-силната лига в света, след като тимът му се наложи със 130:114 (32:24, 40:34, 33:29, 25:27) над Юта Джаз при гостуването си в “Делта Сентър” в Солт Лейк Сити

Александър Везенков официално стана вторият българин с мачове в НБА след Георги Глушков. Най-полезният играч в Евролигата помогна на своя Сакраменто Кингс да направи солиден старт на новия сезон в най-силната лига в света, след като тимът му се наложи със 130:114 (32:24, 40:34, 33:29, 25:27) над Юта Джаз при гостуването си в “Делта Сентър” в Солт Лейк Сити. Везенков бе сред отличниците за “кралете”, като за 16 минути игрово време се отличи с 8 точки, 2 борби и 2 откраднати топки при 3/6 стрелба от игра и 2/5 от тройката +/- от +9. Той отбеляза всичките си точки в първото си включване от пейката в първата четвърт и началото на втората, когато се включи успешно в двете фази на играта.

Сакраменто движеше топката много по-добре от своя съперник в първите минути от мача, като съвсем заслужено "кралете" си осигуриха първата по-сериозна преднина в мача при 5:13 след две поредни тройки на Кийгън Мъри. Темпото традиционно бе изключително високо, а "джазмените" се посъбудиха след очевидната липса на организация в своите редици в началото и намалиха изоставането си до само три точки при 14:17.

Джордан Кларксън бе най-резултатен за Юта с 24 точки и 6 асистенции. Лаури Марканен допринесе с 19 точки и 10 борби, а Джон Колинс дебютира за “джазмените” с 15 точки и 11 овладени топки.

ТИТУЛЯРНИ ПЕТИЦИ:

ЮТА: Джордан Кларксън, Тейлър Хортън-Тъкър, Лаури Марканен, Джон Колинс, Уокър Кеслър

САКРАМЕНТО: Ди'Аарън Фокс, Кевин Хъртър, Харисън Барнс, Кийгън Мъри, Домантас Сабонис