Отидете към основна версия

13 802 18

Валери, или се стегни, или се гръмни

  • валери божинов-
  • левски-
  • футбол

Божинов продължава с посредственото си представяне за Левски

Снимка: БТА

Валери Божинов дойде с гръм и трясък в Левски. Той бе посрещнат с изключителни надежди, като от ръководството на клуба го обявиха за най-голямата звезда, играла някога на „Георги Аспарухов“. Истината обаче е, че Валери не се различава по нищо от другите хубавци, дошли в отбора, просто защото няма къде другаде да играят.

Божинов наистина игра в Ювентус, Фиорентина и Манчестър Сити. Това обаче стана преди доста години, а той реално не се доказа в нито един от тези отбори, като общо взето си бе резерва при смъртен случай. В цялата си кариера той има грубо казано два силни сезона. Един в Лече, когато бе още на 16 и един в Парма, където в първата си година вкара 8 гола. Божинов има визитка, но не и реално съдържание в нея. Бил е част от големи отбори, но не може да се каже, че  е играл особено много в тях или, че е оставил съществени спомени. Валери пропиля кариерата си в дискотеките, които толкова обича да посещава и в прегръдките на различни плеймейтки и поп фолк певици.

Не ме разбирайте погрешно. Валери е добро момче. Всички знаят това. Преди няколко месеца се изяви, спасявайки живота на глътнал езика си човек в супермаркет. Този факт обаче не го прави футболист от висока класа. В последните три мача със синята фланелка той не успя да се разпише, а ситуации не му липсваха. Срещу Славия, Локомотив София и ЦСКА той излезе на поне по две - три чисти ситуации, без да успее да ги осребри. Към момента той изглежда като поредния посредствен футболист, дошъл на хранилка в синия клуб. Вярно е, че желание не му липсва, но сякаш талантът, който имаше на младини е безвъзвратно изчезнал в алкохолните изпарения на „Син сити“.

Божинов се завърна в България, в опит да съживи кариерата си. Той дори не крие, че ако сезона му в Левски потръгне, още през лятото ще стегне багажа за чужбина. Сезонът обаче не му потръгна и ако продължава така, много скоро синята публика ще се обърне срещу него и като нищо може да се присъедини към Ивайло Петев в клуба на съблечените фланелки. Истината е, че ако Божинов не успее в Левски, то кариерата му официално ще свърши. Пътят му след това ще е или към  отборите в долната част на таблицата на А група, или към някоя от страните в близкия изток, където да се опита да изкара някоя друга последна заплата, с която да плаща издръжките на жените си.

Така, че Валери. Или се стегни и напомни, че още можеш или просто тегли куршума на кариерата си като футболист, която в момента  изглежда като болно куче, чакащо някой да го преспи. Аз все още се надявам, че може у теб да е останало още нещо фубтолно, но ако не  е така, поне не заемай мястото на някое момче от школата, което поне ще взима значително по-малко пари и, за което поне ще има някаква надежда за развитие.

Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.

Свързани новини