Отидете към основна версия

1 289 0

Стойчев и Казийски - втори в Шампионската лига

  • стойчев-
  • казийски-
  • халкбанк-
  • белгород

Техният Халкбанк загуби от Белгород

Снимка: БТА/АР

Радостин Стойчев и Матей Казийски не успяха да спечелят трофея във волейболната Шампионска лига. Отборът на двамата българи - Халкбанк загуби финала от Белгород. Турският тим загуби с 3:1 гейма (25:18, 22:25, 25:16, 27:25) в големия мач, игран в турската столица Анкара.   Казийски, който е голямата звезда на турския тима, отново игра силно цял мач и стана втори по резултатност с 15 точки, като отстъпи единствено на Митар Джурич с 19 точки. Най-резултатен за победителите бе Георг Гроцер с 16 точки.   Все пак постижението на Халкбанк е историческо, тъй като за първи път отбор от Турция бе на финал в Шампионската лига при мъжете. Белгород пък завоюва своята трета титла в надпреварата след 2003 и 2004 година.   Бронзовите медали пък отидоха при полския Ястрежебски Вегиел, който се наложи над Зенит (Казан) с 3:1 гейма.

Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.

Свързани новини