Радостин Стойчев и Матей Казийски не успяха да спечелят трофея във волейболната Шампионска лига. Отборът на двамата българи - Халкбанк загуби финала от Белгород. Турският тим загуби с 3:1 гейма (25:18, 22:25, 25:16, 27:25) в големия мач, игран в турската столица Анкара. Казийски, който е голямата звезда на турския тима, отново игра силно цял мач и стана втори по резултатност с 15 точки, като отстъпи единствено на Митар Джурич с 19 точки. Най-резултатен за победителите бе Георг Гроцер с 16 точки. Все пак постижението на Халкбанк е историческо, тъй като за първи път отбор от Турция бе на финал в Шампионската лига при мъжете. Белгород пък завоюва своята трета титла в надпреварата след 2003 и 2004 година. Бронзовите медали пък отидоха при полския Ястрежебски Вегиел, който се наложи над Зенит (Казан) с 3:1 гейма.
Отидете към основна версия
24 Март, 2014 17:31 1 289 0