Манчестър Юнайтед записа важна победа във Висшата лига

• англия-
  • висша лига-
  • брентфорд-
  • брайтън

"Червените дяволи" записаха първа победа от четири мача в английското първенство

Снимка: БГНЕС/ EPA

Отборът на Манчестър Юнайтед победи Брентфорд с 2:1 в мач от осмия кръг на английската Висша лига. "Червените дяволи" отново трябваше да се борят до края, след като в добавеното време на първата част Етан Пинок изведе гостите напред в резултата. Юнайтед обаче започна втората част по най-добрия начин, след като Алехандро Гарначо изравни само след две минута игра. Малко след час игра Бруно Фернадеш изведе Расмус Хойлунд в наказателното поле и нападателят направи пълен обрат с хубав отсечен удар - 2:1, предаде БТА.

Астън Вила затвърди добрата си форма, като се наложи над Фулъм при гостуването си в Лондон с 3:1. Фулъм бе отборът, който удари пръв с гол на Раул Хименес още в третата минута. Тимът от Бирмингам обаче изравни само няколко минути по-късно чрез Морган Роджърс. В средата на първата част Андреас Перейра пропусна дузпа за домакините. След час игра Оли Уоткинс изведе Астън Вила напред, а положението на Фулъм стана много трудно, след като Йоаким Андерсен бе изгонен с червен картон. В 69-ата минута Иса Диоп си вкара автогол и така "виланите" си осигуриха успеха. В края и Джейдън Филоджийн от Вила бе изгонен от терена.

Брайтън изненада Нюкасъл като гост и го надигра с 1:0. Единственото попадение вкара Дани Уелбек в 35-ата минута. В добавеното време на мача Дан Бърн от "свраките" вкара гол, но той не бе зачетен заради положение на засада.

Лестър Сити надигра Саутхямптън с 3:2 в последните секунди на срещата, като се възползва от това, че "светците" бяха останали с човек по-малко на терена. Камерън Арчър и Джо Арибо дадоха удобен аванс на Саутхямптън преди почивката. През втората част Факундо Буонаноте намали, а след червения картон на Райън Фрейзър Джейми Варди изравни от дузпа. В осмата минута на добавеното време Джордан Аю донесе всички точки за "лисиците".

Евертън надигра Ипсиуч като гост с 2:0 с попадения през първото полувреме. Илиман Ндиайе откри резултата за "карамелите", а пет минути преди почивката Майкъл Кийн направи преднината им двойна, като гостите задържаха спокойно аванса си до края на мача.