• интер-
  • атлетико мадрид-
  • виляреал

Макар и изненадващо, решението на Форлан не е без основание

Бившият нападател на Манчестър Юнайтед, Атлетико Мадрид, Интер, Виляреал и уругвайския национален отбор Диего Форлан ще направи дебют в професионалния тенис на турнира от сериите Чалънджър в Монтевидео следващия месец.

Макар и изненадващо, решението на Форлан не е без основание, тъй като той е имал обещаваща тенис кариера при децата, преди да се насочи към футбола, където постигне забележителни успехи. Без съмнение звездният момент на нападателя бе по терените в Южна Африка на Мондиал 2010, когато той спечели Златната топка за най-добър играч и завърши на първо място в голмайсторската листа с 5 попадения, а Уругвай финишира на четвърта позиция.

Форлан стана шампион на Англия с Манчестър Юнайтед през 2003 година, но така и не успя да се утвърди на "Олд Трафорд", след което обаче имаше много силни периоди с Виляреал и Атлетико Мадрид, като на два пъти спечели Златната обувка за голмайстор номер 1 на Европа.

В Монтевидео той ще участва в турнира на двойки в партньорство с аржентинеца Федерико Кория. Надпреварата започва на 11 януари.