Отидете към основна версия

1 125 11

Георги Иванов се срещна с представители на Комитета по сигурност по време на спортни мероприятия към Съвета на Европа

  • георги иванов-
  • гонзо-
  • бфс-
  • срещна-
  • спортни мероприятия-
  • съвета на европа-
  • комисията

В  рамките на престоя си в България делегацията ще извърши мониторинг

Снимка: БФС

Ръководството на БФС проведе среща с представители на Комитета по безопасност, сигурност и обслужване по време на спортни мероприятия към Съвета на Европа по Конвенцията за интегриран подход по безопасност, сигурност и обслужване по време на футболни мачове и други спортни мероприятия.

Ръководено от президента на футболната централа Георги Иванов, събитието имаше за цел оценка на организацията на футболните мероприятия и да набележи основните мерки по отношение на сигурността, свързани с изискавнията на Конвенцията (Saint – Denis ) на Европа.

В рамките на престоя си в България делегацията ще извърши мониторинг за спазването на Конвенцията и ще предостави доклад с препоръки за прилагане на стандартите, посредством обмяна на опит. Това ще даде възможност за имппементиране на международните ни ангажименти в българското законодателство.

„Темата с футболното хулиганство и агресията е отдавна актулна. Във футбола се сблъскваме с този казус постоянно и търсим правилната формула за решаване на проблема, защото това не само уронва престижа на спорта, но и достига до мащаби, които реално застрашават здравето и живота на хората. Невъзможно е да развиваме футбола и да градим, когато разрухата взима превес. Длъжни сме да вземем крути мерки с цел превенция, а не да се налага да реагираме постфактум, тъй като нямамаме законовите лостове за предотврятяване на подобни прояви“ – заяви президента на БФС Георги Иванов по време на срещата.

Освен приоритетната тема за спортното хулиганство, бяха обсъдени и казусите по спортната инфраструктура, както и възможностите за допълнителни обучения на отговорниците по сигурноста и тези за връзка с привържениците на отделните клубове.

Домакини на срещата, която се проведе в НФБ „Бояна“, бяха президентът на БФС Георги Иванов, изпълнителният директор Андрей Петров и зам. изпълнителният директор Добрин Гьонов. Сред представителите на делегацията бяха председателят на Комитета Адриян Динка, председателят на Асоциацията на привържениците в Европа Ронан Евиан, експертът по безопасност и сигурност към УЕФА Джуа Каралайнен и други.

На събитието присъства гл. инспектор Минко Пондев - началник на сектор „Националния център по сигурността на спортни мероприятия” (НЦССМ) в Главна дирекция „Национална полиция”, представители на ГДНП и представители на Минестерство на Младежта и спорта, сред които директорът на дирекция „Европейски програми, проекти и международно сътрудничество“ Теодорина Тодорова-Петканин и Лоренцо Каро – експерт от отдел Европейски програми и проекти към ММС.

Поставете оценка:
Оценка 1.3 от 3 гласа.

Свързани новини