Пилотираният космически кораб "Съюз" с двама руски космонавти и астронавт на НАСА се скачи с руския сегмент на Международната космическа станция (МКС), съобщи агенция Интерфакс от Центъра за управление на полети.
Космическия кораб стигна до станцията две денонощия след старта на носещата ракета от космодрума в Байконур. Моментът на скачване със станцията бе показан на живо на главния екран на Центъра.
Според официалните лица в момента на скачване средната височина на орбитата на станцията е била около 399 км.
"Тези показания са уникални. Предишният рекорд на височина по време на скачване на пилотиран космически кораб с МКС принадлежеше на "Съюз ТМ-32", който през април 2001 г., се скачи със станцията на височина 393 километра", заявиха от Центъра за управление на полети.
На борда на МКС вече са руските космонавти Генадий Падалка и Сергей Ревин, както и американския астронавт Джоузеф Акаба, който днес има рожден ден.
Моментът на излитането от Байконур преди два дни: