"Ясно е, че "Проект Страхът" приключи, (правителството на Великобритания) няма да прибегне до въвеждането на спешен бюджет, пенсиите на хората са в безопасност, лирата е стабилна, пазарите са стабилни." Това заяви един от най-явните агитатори за излизането на Великобритания от Европейския съюз, Борис Джонсън, който коментира изявлението на британския финансов министър Джордж Озбърн, който направи опит да успокои финансовите пазари, които се разтресоха след резултатът за Brexit.
"Мисля, че всичко това е много добра новина", каза той.
Борис Джонсън отново подчерта, че страната ще продължи да има достъп до единния пазар на ЕС, въпреки че е гласувала да излезе от съюза.
След като някой от тълпата, която го бе наобиколила пред дома му в северен Лондон изкрещя: "Можем ли да имаме достъп до единния пазар, без свободно движение", Джонсън отговори: "Абсолютно!"
В редовната си колонка за вестник "Дейли телеграф", той обясни: „Сега Великобритания може да изгради отношенията си с ЕС на базата на свободна търговия и партньорство, като ще може да сключи споразумения и с икономики в растеж извън ЕС.“
Джонсън обясни, че управителят на Английската банка Марк Карни, който преди референдума бе атакуван от привърженици на Brexit, трябва да остане на поста си. "Икономиката е в добри ръце", каза Джонсън.
В рубриката си за "Дейли Телеграф" Джонсън пише: "Не мога твърде много да акцентирам, че Великобритания е част от Европа и винаги ще бъде.“
"Правата на гражданите от ЕС, живеещи в тази страна, ще бъдат напълно защитени, като същото важи и за британски граждани, живеещи в ЕС. Британците все още ще могат да отидат и да работят в ЕС; да живея; да пътуват; да учат; да купуват жилища и да живеят там.", обясни Джонсън.