Отидете към основна версия

1 229 22

Зеленски: Всеки ден ще се пази минута мълчание

  • зеленски-
  • минута-
  • мълчание-
  • жертви-
  • война

Президентът на Украйна разпореди всеки ден да се пази минута мълчание в памет на войниците и цивилните, загинали при нападението на Русия срещу страната

Снимка: Shutterstock

Президентът на Украйна, Володимир Зеленски, разпореди всеки ден да се пази минута мълчание в памет на войниците и цивилните, загинали при нападението на Русия срещу страната, съобщи ДПА. "Всяка сутрин в 9 ч. ще си спомняме за украинците, които дадоха живота си", заяви Зеленски във видеоклип, разпространен днес в социалните мрежи.

Той също така призова Русия да бъде третирана като терористична държава.

"Руската държава се е превърнала в открит терорист и това не я смущава", каза той.

Зеленски спомена в подкрепа на тезата си отвличанията на кметове и депутати в окупираните от Русия територии, както и случая с болница в пристанищния град Мариупол, в която руските военни, както се твърди, държат около 400 служители.

Поставете оценка:
Оценка 3.7 от 12 гласа.

Свързани новини

Новини по държави: