Отидете към основна версия

2 507 7

Хиляди цивилни в Северодонецк са в капан

  • цивилни-
  • северодонецк-
  • евакуация-
  • спряна-
  • обстрел-
  • украйна

Местните власти казват, че евакуацията е спряна поради руски обстрел

Снимка: БГНЕС

Местните власти казват, че евакуацията на цивилни от Северодонецк е спряна поради руски обстрел, предаде Би Би Си.

Областният управител, Сергей Хайдай, каза по-рано, че до 15 000 цивилни все още може да са в капан в града.

А Ян Егеланд, генералният секретар на агенцията за помощ на Норвежкия съвет за бежанците, която отдавна работи извън града, каза пред Ройтерс, че е "ужасен" от унищожаването му.

„Хиляди цивилни остават обхванати от кръстосания огън в града, без достатъчен достъп до вода, храна, лекарства или електричество“, каза той.

„Почти постоянната бомбардировка принуждава цивилни да търсят убежище в бомбоубежища и мазета, като има само няколко възможности за онези, които се опитват да избягат.

Поставете оценка:
Оценка 2.7 от 15 гласа.

Свързани новини

Новини по държави: