Жителите на гръцкото село Стефи са в шок след като две българчета бяха намерени удавени, съобщават гръцките медии.
Телата на 7-годишния Иван и по-малкото му братче 4-годишния Динко бяха извадени от напоителен канал.
Десетки жители заедно с родителите на двете момчета се включиха в продължилата близо 24 часа издирвателна операция.
Двете братчета в сряда след обяд са били изпратени от майка си да занесат хранителни продукти на баба си. Привечер станало ясно, че това не е изпълнено и започнало издирването на двете деца. След няколко часа торбичката с продуктите били намерени до напоителния канал. Извиканата пожарна и полиция започнали да претърсват усилено.
Аутопсията ще даде отговор на въпросите около трагедията. Жителите на с. Стефи смятат, че българите са били грижовни родители. Семейството от години работи в Гърция.