Отидете към основна версия

2 292 86

Зеленски: Русия е синоним на терора

  • володимир зеленски-
  • украйна-
  • русия-
  • война-
  • терор

Тази страна е символ на злото, заяви украинският президент

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Президентът на Украйна Володимир Зеленски заяви, че Русия е синоним на терор, предаде ДПА, цитирана от БТА.

Той разкритикува остро новите "брутални терористични атаки" на Русия по градове и села в родината му.

"Ден и нощ има такива атаки", заяви Зеленски в среднощното си видеообръщение.

"Ракети и артилерийски снаряди, дронове и минометни снаряди - тази порочна държава използва разнородни оръжия с една цел да унищожи живота на хората и да не остави нито един човек зад себе си", заяви Зеленски.

Той добави, че Русия символизира злото, че се е превърнала в синоним на терор, но добави, че тя ще бъде пример за поражение и за справедливо наказание заради този терор, който сее.
"Кремъл не може да спре наказанието, което ще дойде", прогнозира той.

Зеленски спомена и няколко градове и области, които са били особено засегнати от руските удари. Той каза, че само в Харковска област е имало 40 ракетни атаки от началото на годината. В град Херсон трима души са били убити от руски удар днес, докато са отивали да пазаруват, съобщи още Зеленски.

Поставете оценка:
Оценка 2.6 от 61 гласа.

Свързани новини

Новини по държави: