Отидете към основна версия

2 468 9

Генералният секретар на НАТО проведе телефонен разговор със сръбския президент

  • сърбия-
  • александър вучич-
  • марк рюте-
  • нато

Толкова е важно да продължаваме да работим заедно в подкрепа на стабилността на Западните Балкани, каза Рюте

Снимка: БГНЕС/ EPA

Генералният секретар на НАТО Марк Рюте е подчертал в телефонен разговор със сръбския президент Александър Вучич, че сътрудничеството е най-важно за стабилността на Западните Балкани, съобщи самият Рюте в социалната мрежа Екс, предаде БТА.

"Добър разговор с президента Вучич", написа Рюте. "Толкова е важно да продължаваме да работим заедно в подкрепа на стабилността на Западните Балкани, включително и чрез партньорството на НАТО със Сърбия. Александър, очаквам Ви на посещение в Брюксел много скоро".

По-рано сръбският президент съобщи, че е имал дълъг и открит разговор с Рюте за ситуацията в региона на Западните Балкани и двустранните отношения между Сърбия и НАТО.

"И двамата констатирахме значението на отговорното и сериозно отношение в региона и подчертахме, че запазването на мира е приоритетен интерес за всички хора, живеещи в региона", написа Вучич в профила си в Инстаграм. "Уговорихме среща в Брюксел в следващите месеци", допълни той.

Поставете оценка:
Оценка 2.1 от 11 гласа.

Свързани новини

Новини по държави: