Porsche обяви сервизна акция за отстраняване на възможна неизправност в електрическия усилител на волана във всички продадени автомобили от второто поколение на Panamera (Typ 971) независимо от модификацията. Кампанията засяга 74 585 коли по цял свят, произведени между 21 март 2016 г. и 6 декември 2018 г.
Причина за отзоваването е бъг в софтуера на управляващия модул на електрическото "серво", който дава грешки и кормилната уредба може да остане без усилител. Това на свой ред означава, че въртенето на волана може да изисква много повече усилия.
В съобщението за предстоящата сервизна акция не се споменава как е открит проблемът и дали е свързан с произшествия. От Porsche твърдят, че отстраняването му изисква единствено инсталацията на нов софтуер, която ще бъде извършена като предпазна мярка.
Всички собственици на Panamera от второто поколение ще получат писма за предстоящата кампания. Процедурата по инсталацията на новия софтуер отнема около час и ще бъде напълно безплатна.