Отидете към основна версия

8 626 17

Нов срещу стар Defender (ВИДЕО)

  • land rover-
  • defender-
  • дърпане на въже

Новото поколение на Land Rover Defender мери сили с култовия си предшественик в състезание по дърпане на въже, организирано от YouTube-канала CarWow. Двубоят трябва да докаже веднъж завинаги дали наследникът си струва почти двойно по-високата цена.

Класическият Defender има проверена конструкция със здрава рама, 2.2-литров турбодизел с мощност 122 к.с. и максимален въртящ момент 360 Нм, съчетан с шестстепенна трансмисия с понижаваща предавка и механични блокажи на диференциалите.

Новият Defender се отказва от рамата в полза на самоносеща каросерия, блокажите на централния и задния диференциал се активират от сензорен екран на арматурата, тягата се разпределя от електрониката, окачването е пневматично, а скоростната кутия е 8-степенен автомат ZF. Всъдеходът се задвижва от по-мощен 2.0-литров турбодизел с 240 коня и 430 Нм, но и тежи 350 кг повече.

Поставете оценка:
Оценка 3.3 от 16 гласа.

Свързани новини