Отидете към основна версия

4 225 10

McLaren разработва "достъпно" купе

  • mclaren-
  • p13-
  • mp4-12c

McLaren Automotive планира нов модел, позициониран под суперкара MP4-12C, твърди американското сп. Motor Trend. Бъдещото спортно купе ще стане най-евтиният автомобил в гамата на британския производител.

Анонимен източник на Motor Trend от компанията описва колата като класически двуместен спортист. Новият модел с кодово име P13 ще бъде доста по-практичен от MP4-12C и ще разполага с пълноценен багажник.

Дизайнът на колата ще бъде изпълнен в стилистиката на суперхибрида P1, а в моторния отсек ще намери място дефорсирана версия на осмака с два турбокомпресора, който McLaren монтира на останалите си модели. Прогнозната му мощност е 500 к.с.

Британците планират да продават по 2 000-3 000 екземпляра от P13 годишно. Цената му ще бъде 50-ина хиляди долара по-ниска от тази MP4-12C или около $200 000.

Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.

Свързани новини