Недоволството на улиците не е толкова масово, но то е подкрепено и от хората пред телевизорите. Протестът става хроничен и може да продължи много дълго, коментира пред Нова тв социологът Андрей Райчев. Той смята, че зад протестиращите не стои конкретна политическа сила, която да ги организира, а. самият протест е против всички.
"Не мисля, че нещата ще се разминат без нови избори. Те няма да дадат някакво радикално изместване, дори и БСП да победи ГЕРБ. Въпросът е дали е възможно да се възстанови доверието на народа в управляващите", смята Райчев.
Според анализатора сблъсъкът вътре в "Обединени патриоти" е конфликт, породен от въпроса кой да е водач на листата на коалицията за евроизборите. Не е тайна, че Волен Сидеров иска да е начело.
"Не виждам голяма многочисленост на този протест. Не разбирам за какво се борят тези хора. Всичко започва да става все по-объркано. Според мен недоволството предизвиква все по-негативни настроения в обществото", коментира Георги Харизанов от Института за дясна политика.
Според него никой от основните политически играчи не иска предсрочни избори, и с гражданите било същото. Харизанов е на мнение, че обществото вижда, че няма друг вариант за сериозно и качествено управление. Според него исканията на протестиращите няма как да са насочени директно към политиците, особено тези, които касаят увеличението на заплатите в частния сектор.