''Президентът дълго време проявяваше търпение към правителството. Той не приема начина, по който се управлява държавата. Липсата на откритост, на отчетност и бягство от отговорност, както и липса на аргументи защо се взимат едни или други решения. Това е принципен въпрос, защото това води до лоши резултати. Още от кампанията му неговата принципна позиция е, че трябва да има промяна в начина на управление. Правителството ще навърши 3 години от управлението си. До днес няма нито 1 ред отчет за изпълнението на управленската им програма'', това заяви Александър Маринов, председател на Стратегическия съвет към президента, в предаването ''Честно казано с Люба Кулезич'' по ТВ Евроком.
Преди години Маринов бе обявен от Комисията по досиетата за сътрудник на комунистическата Държавна сигурност. В периода 1983-1990 година той е бил съдържател на явочна квартира, а псевдонимът му е ''Майстора''. Освен това, в посткомунистическа България той беше и народен представител от БСП в 36-ото и 37-ото Народно събрание.
''Говори се, че трябва да се взимат нови заеми, а правителството ударно изхарчи милиарди от изкуствено създадените излишъци, без ясни мотиви и отчетност. Този модел не заслужава доверието, не само от президента, но и на обществото. То трябва да си поиска един друг начин на управление, аз съм твърдо убеден, че обществото след тази криза ще намери сили да поиска това'', коментира приближеният на президента.
''В резултат на лошото управление на страната, ние ще платим много по-висока цена от други държави за кризата. Президентът говори, предупреждава и критикува заради възможността ние да платим тази много по-висока цена'', добави Маринов.
''Има нещо много смешно. На 3 април министър-председателят не си сдържа нервите и нападна президента, наричайки го стара свекърва. В същия ден от много европейски столици започна да постъпва информация, че точно за това се говори – за смекчаване на мерките. Точно на следващия ден се оказа, че премиерът е имал среща, на която се е обсъждало разхлабване на мерките, конкретно ставаше въпрос за фермерските пазари. Хем го хулят, а в същото време правят точно това, което той предлага, но го правят калпаво. В другите държави има много повече и много по-конкретни мерки. У нас хората не могат да назоват и 10 мерки, които са ефективни'', заяви още Александър Маринов.