''Исках да направя интервю с председателката на групата Софи инт Велд (б.р. Групата за наблюдение на демокрацията в Европейския парламент). Отваряйки сайта на самата група, въпросите си стояха там. След като главният прокурор и министър-председателят не се явиха, а изпратиха свои заместници, евродепутатите са решили така да зададат своите въпроси към тях''. Това заяви журналистката от в-к ''Сега'' Доротея Дачкова в предаването ''ЕвроДикоФ'', което се излъчва от ТВ Евроком. Тя коментира 29-те въпроса на евродепутати към властите у нас.
''Доколкото тя разказва (б.р. Софи инт Велд) такива изслушвания не са нещо необичайно, случвали са се и друг път. Поне аз от думите ѝ разбирам, че няма друг случай покана да не е уважена по този начин'', сподели Дачкова относно отказа на Борисов и Гешев да отидат в Брюксел, за да бъдат изслушани от евродепутати в рамките на Групата за наблюдение на демокрацията в Европейския парламент.
Какво ни казват от Европа с тези въпроси, попита събеседничката си водещият Сашо Диков, а тя му отговори така: ''Те го казват, така или иначе, че наблюдението върху България продължава. Може би посланието е, че се изчерпва търпението към управлението на ГЕРБ и благоволението, което имат като част от Европейската народна партия (ЕНП). Може би посланието е ''Всичко се вижда''. Въпросът е какви може да са последиците.''
''Прокуратурата ми отговориха, че ще изпратят отговори. Но какви са отговорите нямало да кажат, защото нямали практика да огласят официалната си кореспонденция. Там има въпроси за ''Барселонагейт'' (б.р. във въпросите на евродепутатите), ние задаваме тези въпроси от години. Аз съм почти сигурна, че те ще отговорят за Нено Димов. Но докато на този въпрос има какво да отговорят, много ми е интересно какво ще кажат за разследването за ''Барселонагейт'', заяви още Доротея Дачкова.
''Прокуратурата не неудобните въпроси не отговаря, дори не отговарят, че няма да отговорят'', отбеляза журналистката.
''За записите (б.р. записите с премиера Борисов) ни е съобщено, че има проверка. Но доколкото е публично известно се разследва как са направени, а не какво съдържат. Както беше при ''Яневагейт'', при ''Двете каки'', разследва се само кой е направил записа'', коментира тя.
''Сложната машина в Брюксел се е задействала. Да се надяваме, че ще произведе някакъв положителен ефект за нас. Все пак сме част от Европейския съюз и трябва да се възползваме от всички права и свободи'', допълни журналистката от в-к ''Сега''.