В парламента реално опозиция няма. По време на обиколките ми из страната видях масово практиката „гласуваш за ГЕРБ, получаваш ДПС“. Симбиозата между двете партии е толкова голяма, че не е ясно коя от тях е управляващата. Това заявява във видео интервю за „Студио Банкеръ“ бизнесменът Павел Вълнев, зам.-председател на партия „Републиканци за България“.
В интервюто Павел Вълнев каза още:
Във Велинград ГЕРБ печели изборите с 10 хил. гласа, ДПС и БСП общо имат около 3 хил. гласа. Назначава се общински съвет, начело с представител на победителите, но идва Влади Горанов и нарежда той да бъде заменен с човек на ДПС, иначе щял да фалира общината.
В момента се харчат 3 млрд. за една тръба, която може да остане неизползваема за България, с идването на демократите на власт в САЩ. Да не говорим, че тази тръба не струва повече от милиард.
За да се инвестират правилно, трябва ясна визия какво искаме да постигнем, сектор по сектор. Напълно постижим е влак-стрела, който да свързва София, Варна и Бургас, а по-късно и околни балкански държави. Това ще стимулира туризма – стигаш от столицата до морето за 1 час, ще спадне трафикът по магистралите, ще намалеят транспортните злополуки. Много важна е и една магистрала в планински терен, която да тръгне от Благоевград, през Банско, Разлог, Гоце Делчев, Доспат, Девин, Смолян – тя ще развие тези изостанали региони, ще свърже зимните курорти, ще ги превърне и в летни.
Аз съм дясно мислещ човек и нямам слабост към синдикатите, защото пречат на едрия бизнес. В България те са паразитна група, която не помага нито на работниците, нито на бизнеса.
В България докато откриеш фирма и стартираш, вече са ти поискали рушвети от няколко места. В Америка съществува т. нар. small business administration – държавна структура, която подкрепя пред банките проекти на кандидати без кредитно досие.
Ние нямаме държавна подкрепа за стартиращи малки и средни бизнеси, които са гръбнакът на всяка икономика. В Щатите институциите са работещи, всичко се случва по правилата, а конкуренцията работи в полза на по-добрия. У нас конкуренцията се изразява в близост до властта. Затова нямаме реален бизнес и се разчита на държавни поръчки и европрограми. Данъците са ниски, но липсва сигурност. Неслучайно „Майкрософт“, и „Амазон“ инвестираха в Гърция.