В препълнения храм "Св. Петка" във Варна близки, приятели и непознати дойдоха да се поклонят пред паметта на Пламен Горанов.
След опелото тленните останки на Пламен ще бъдат изпратени в София за кремация. Пред храма се вие огромна опашка от чакащи хора. Опашката се извива от градинката пред църквата и продължава по бул. "Ген. Колев".
Деца, младежи, по-възрастни, пенсионери – цяла Варна се прощава с Пламен, който даде живота си в знак на протест срещу корупцията в управлението на морската столица. Нито един от управниците на Варна не се появи на поклонението пред Пламен, което продължи повече от два часа.
Днес, 6 март, е обявен за Ден на национален траур във връзка със смъртта на Пламен. Той се самозапали в знак на протест срещу корумпираното управление на община Варна. "Оставка на Киро и целия Общински съвет до 17 часа на 20 февруари 2013 година" – са думите, изписани на плаката, който Пламен Горанов държал при самозапалването си на това място. Пламен почина на националния ни празник - 3 март, около 20 часа.
В последните две седмици в социалните мрежи се появиха хиляди коментари за постъпката на Пламен. Тя породи спорове, мнозина посочиха, че тя не е оправдана и че човек не бива да посяга на собствения си живот.
За варненци обаче Пламен е символ на борбата срещу корупцията в града им. Неведнъж той бе сравняван с младия чешки студент Ян Палах, който през 1969 г. се самозапалва в Прага като протест срещу апатията на чехите след съветската инвазия в страната.
В групата във Фейсбук, посветена на Пламен, се появи призив на площада пред кметството във Варна да бъде изграден негов паметник и площадът да бъде кръстен на него.