Мемориал в памет на Пламен Горанов ще бъде издигнат във Варна. Това бе съобщено пред събралите се над 100 души пред сградата на община Варна, където хората отдаваха почит на самозапалилия се мъж, предаде агенция "Фокус". По-рано бе оповестено, че ще бъде поставена кутия за дарения. Целта бе със събраните пари да се издигне паметник на Пламен Горанов, но преждевременно гражданин, пожелал да остане анонимен, е дарил нужните средства. Паметникът, който ще бъде построен, ще бъде с негова снимка.
Тази вечер протестиращите в морската столица бяха помолени да не носят тромби и вувузели, защото повече няма да се правят шествия и да се затварят улици, а спокойно ще се обсъждат исканията. Бдението край импровизирания олтар, посветен на Пламен Горанов, протече мирно и спокойно
С минута мълчание и падане на колене протестиращите около 50 души в Бургас също почетоха паметта на Пламен. Пред снимката му мнозина запалиха свещи. Днес е било изпратено писмото с исканията на протестиращите от Бургас до президента. Новото в тях е настояването за мораториум над всички концесионни сделки.
В града се обмислят и акции срещу приватизацията на „БДЖ – Товарни превози”, като основното искане всъщност е налагане на мораториум от президента върху всички договори за концесии и приватизации, обясни Михаил Неделчев, председател на инициативния комитет. Утре протестиращите в Бургас ще се съберат в 18.00 часа на площад „Тройката”.
Около 40 души почетоха паметта на Пламен Горанов и във Велико Търново на площад "Майка България", където запалиха свещички, не само за Пламен, но и за Траян Маричков - момчето, което 2 дни преди него се самозапали във Велико Търново. Хората запазиха минута мълчание. Според присъстващите обявяването на днешния ден на национален траур е просто "измиване на ръцете" от страна на управляващите.
Близо 40 пловдивчани също излязоха тази вечер на мълчалив протест в памет на Пламен от Варна. Те се събраха традиционно пред сградата на ЕВН в града, след което преминаха из центъра със запалени свещи, траурни знамена и цветя. Пред сградата на Община Пловдив протестиращите паднаха на колене и запазиха минута мълчание, за да почетат младия мъж. След това оставиха свещите и цветята пред вратата на Общината.
В близост до сградата един от обявилите се за лидери на протеста в Пловдив - Иван Бояджиев, бе приготвил камъни, които всеки пловдивчанин можеше да постави на импровизирана грамада в памет на Пламен Горанов. Това предизвика недоволство сред част от протестиращите, според които камъните са събирани от градинките в близост до сградата на Община Пловдив. Митингът приключи на площада пред Централна поща.
Бдение в памет на Пламен Горанов се състоя в Добрич, където той известно време е живял. То започна с кратка панихида, която отслужиха двама свещеници. Събраха се тридесетина души. Имаше и състуденти на Пламен от добруджанския град. От едната страна на масичката за панихидата имаше плакат с надпис: „Мафията в България убива!”. В Добрич също се събират средства за поставяне на паметна плоча на младия мъж. Тя ще бъде вградена в донесен от него планински камък.
Траурно протестно шествие се състоя в Благоевград. То събра близо 100 души. Движението по бул. „Кирил и Методий“ бе за кратко блокирано. Организаторката на протеста в Благоевград Людмила Манова обясни, че днешната блокада е предупреждение и ако не започне същинска работа по исканията на хората, в неделя те ще блокират главен път Е-79.