Българските служби са докладвали на водещите лица в България къде отиват тези български продукти. Излиза, че тихомълком отиват в Украйна срещу заплащане, но това не е в интерес на българската икономика. Това заяви бившият изпълнителен директор на държавното дружество „Кинтекс“ Александър Михайлов в предаването „Честно казано“ с Люба Кулезич по "Евроком".
Според него минаването на оръжия през посредници води до оскъпяване и забавеното им доставяне.
Новосключените договори от началото на конфликта са на стойност около 2 млрд. лева. В последните месеци заводите назначават служители, работи се на три смени, а цените поскъпнаха. Има връзка между повишеното производство и износ, и конфликта в Украйна, добави той.
Ако като другите европейски страни българското правителство бе взело решение за военна помощ на Украйна, то тогава България щеше да изкара десетки или стотици милиони повече приходи, категоричен бе Михайлов.
Той коментира и отстраняването му от ръководството на „Кинтекс“:
„Съветът на директорите решихме да прекратим условията по договор, тъй като на база на 6 доклада се оказа, че никаква услуга не е предоставяна или свършена, а са му били изплатени 10 млн. лева. На 14 април получих писмо с искане да се изплатят около 4 млн. лева възнаграждение, което според мен е недопустимо. Подадох доклад до г-жа Нинова, в който заявявам, че отказвам да изплащам средствата. След моя отказ да изплащам средства на този съмнителен субект бордът беше освободен. Субектът беше офшорна компания“, допълни той.