Представители на Гражданска инициатива „За нов обществен договор“ тръгват на срещи в страната. Идеята е да се говори с колкото може повече хора за това, че има реална възможност за ефективна работа между тях и институциите в България.
„Гражданите искат това, но не винаги знаят как“, каза Нина Гергова от инициативата. „Още през лятото, когато събирахме подписката в подкрепа на правителството на Орешарски, стана ясно, че хората имат нагласа да участват активно в работата с институциите. Ние вече имаме определен опит в това. Ето защо считаме, че е добре да го споделим. Всяка институция, всяка община, взаимодействала си плътно с гражданите, върши добра работа за България“, допълни тя.
Инициативата продължава да настоява и за оставката на Плевнелиев, който не спира да потвърждава, че не го вълнува обединението на нацията, и не държи на диалога с хората.
Срещите в страната ще започнат от Централна България.