Отидете към основна версия

709 0

Инвеститори изграждат още два мола в Старозагорско

  • загора-
  • стара-
  • стара загора-
  • галерия стара загора

Два нови мола ще отворят до есента на 2009 г. в Стара Загора и Казанлък, съобщиха инвеститорите. Общата инвестиция в тях надхвърля 130 млн. лв.

Проект

Проектът в Стара Загора ще бъде изграден от Галерия Стара Загора АД на 12.5 дка на мястото на бившата фабрика Наслада. Търговската площ ще е 30 000 кв. м. В мола ще има и казино, което ще се управлява от международна компания. Средствата от 100 млн. лв. са осигурени с банков кредит, уточни за в. Пари съсобственикът в проекта Евгений Спиров. Мажоритарният пакет в Галерия Стара Загора е на полската компания GTC, която планира и проекти в Бургас и Варна. Вече тече търг за главен изпълнител, като в късата листа са 15 компании от Австрия, Италия, Белгия, Турция и България.
Първа крачка

Първият голям търговско-развлекателен център в Казанлък ще изгради дружеството Тракия Трейд, което купи на търг от общината 6 дка, бивш терен на местната болница. Инвестицията е 15 млн. EUR. Проектът предвижда два подземни етажа за паркинг с 350 места и два търговски етажа с 20 000 кв. м площ. Предвижда се и 6-етажна сграда с офиси. Срокът за изпълнение е 18 месеца след получаване на строителното разрешение, уточни управителят на дружеството Тодор Колев. Очак-ва се това да стане до два месеца. Дотогава в града ще отвори друг обект на Тракия Трейд - търговски дом с разгъната площ 4700 кв. м.

Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.

Свързани новини