Броят на заетите в строителния сектор в Шуменско е намалял почти двойно. Това каза на среща между представители на синдикални организации от областта и депутати от Шуменски избирателен район Анета Денева, председател на председател на Регионалния координационен съвет на КНСБ. Според изнесените от Денева данни, от 4800 души, заети в сектора през миналата година, през юни тази година наетите по трудови правоотношения в строителството са едва 2815.
Препитание на близо 65 % от населението в трудоспособна възраст дава частният сектор, от общо 45 290 наети лица едва 14 318 са заетите в обществения сектор, посочи Денева. Най-ниско е средното трудово възнаграждение на заетите в сферата на търговията и техническото обслужване - 341 лева, средната заплата на работещите в сектора „Селско, горско и ловно стопанство” е 391 лева, а служителите в системата на транспорта и съобщенията получават средно възнаграждение от 463 лева.
Отидете към основна версия
10 Ноември, 2009 00:00 553 0
Спад от близо 50 % на заетите в строителството в Шуменско
Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.