Съквартирантът е спасението за мнозина в кризата. Хора, останали без работа или с намалени заплати търсят някого, с когото да си делят наема за жилището, показват наблюденията на брокерите в последните месеци. Макар че нивата спаднаха сериозно от началото на кризата, те остават непосилни за част от българите.
Така и на дори не чак толкова млади хора им се налага да си спомнят студентските години, когато са живели по няколко човека в апартамент и дори в една стая. Но пък вместо да дават 200 евро на месец за гарсониера, могат да се настанят в самостоятелна стая в голям апартамент и срещу 125 лв. Но трябва да са склонни да живеят примерно с още двама, трима или четирима в зависимост от големината на жилището. В тристайните пък напоследък започват да се събират по шестима.
още