От 10 до 14 часа на 4 май магазините в "Сити център-София" ще останат затворени в знак на протест срещу непосилно високите наеми в мола. Това предупредиха вчера от инициативния комитет на Българската ритейл асоциация.
"Очаква се да стачкуват собствениците на повечето магазини в мола. Причината е, че наемите продължават да са с фиксирана стойност, а отварянето на нови молове в столицата намали още повече посетителите", каза координаторът на протестиращите Рая Попова. Такава стачка в "Сити център-София" организираха и есента на м.г., когато търговците твърдяха, че заради кризата оборотите им са паднали с по 30-40% и наемите стават непосилни.